Elementy mocowania paneli fotowoltaicznych

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą elementów mocowania paneli fotowoltaicznych. Dysponujemy szeroką gamą produktów, umożliwiających montaż paneli na dachach płaskich i skośnych z różnym pokryciem. Gwarantujemy wysoką jakość i trwałość oferowanych elementów. Dowiedz się więcej o naszej ofercie!

Mocowanie paneli fotowoltaicznych

Elementy montażowe do paneli fotowoltaicznych różnią się w zależności od dachu, na którym ma znaleźć się konstrukcja. Ponadto, w przypadku dachów skośnych, elementy dobiera się również do rodzaju pokrycia dachowego. Nasza oferta obejmuje szeroką gamę produktów, umożliwiających tworzenie konstrukcji montażowych pod różną liczbę paneli fotowoltaicznych, indywidualnie dopasowanych do specyfiki danego budynku.

W asortymencie posiadamy takie elementy mocowania paneli fotowoltaicznych jak klemy, łączniki, profile, wsporniki, uchwyty oraz nakrętki i śruby.

Profile – szyny montażowe

Profile, czy też szyny montażowe to elementy, na których mocuje się panele fotowoltaiczne za pomocą klem (klamer) środkowych i końcowych. Od ich długości zależy, ile paneli można zamontować na danej szynie.

W asortymencie posiadamy profile do mocowania 2, 4 lub 6 paneli fotowoltaicznych. Oferujemy również szyny montażowe trapezowe, umożliwiające zamontowanie paneli na dachu pokrytym blachą trapezową.

Klemy – klamry końcowe i środkowe

Klemy (klamry) do mocowania paneli fotowoltaicznych są elementem, służącym do przytwierdzania paneli do szyn montażowych. Wyróżnić można:

  • klamry końcowe, służące do montażu skrajnych paneli do profilu,
  • klamry środkowe, wykorzystywane do mocowania sąsiadujących ze sobą paneli do profilu montażowego.

W ofercie posiadamy klamry końcowe i środkowe wykonane z wysokiej jakości aluminium, przystosowane do montażu za pomocą śrub imbusowych M8 i wpustów przesuwnych.

Łączniki profili/szyn montażowych

Łączniki to elementy montażowe do paneli fotowoltaicznych, umożliwiające połączenie ze sobą profili (szyn) montażowych. Oferujemy łączniki wykonane z aluminium, pasujące do profili o przekroju kwadratowym 40 x 40 mm. Łączniki dostępne są w kolorze srebrnym oraz czarnym – w wersji anodowanej lub malowanej proszkowo.

Wsporniki trójkątne

Wsporniki trójkątne są elementem służącym do mocowania paneli fotowoltaicznych na dachach płaskich lub o małym nachyleniu.

Wsporniki wykonane są z kątowników aluminiowych 40 x 40 x 3 mm. Oferujemy wsporniki o czterech, różnych wielkościach i o kącie nachylenia 15 lub 30°.

Uchwyty montażowe

Uchwyt to element montażowy do paneli fotowoltaicznych, wykorzystywany do przytwierdzania szyn montażowych do dachu. W zależności od rodzaju dachu, stosuje się inne uchwyty – w ofercie posiadamy:

  • uchwyty do dachów pokrytych dachówką ceramiczną lub betonową
  • uchwyty do dachów pokrytych dachówką karpiówką
  • uchwyty do dachów pokrytych blachą na rąbek stojący

Śruby i nakrętki

Naszą ofertę uzupełniają nakrętki, śruby, wkręty i wpusty, niezbędne do łączenia ze sobą elementów mocowania paneli fotowoltaicznych. Oferujemy:

  • wpusty przesuwne
  • nakrętki kołnierzowe
  • śruby imbusowe
  • śruby z łbem sześciokątnym
  • wkręty dwugwintowe

Plant.tech – wiodące elementy mocowania paneli fotowoltaicznych

Dlaczego warto wybrać nasze elementy montażowe do paneli fotowoltaicznych? Przede wszystkim, wyróżnia nas doświadczenie i wysoka precyzja produkcji elementów, a także stosowanie wiodących materiałów, gwarantujących trwałość i funkcjonalność oferowanych rozwiązań. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie – dobieramy elementy do konkretnego rodzaju dachu i liczby paneli fotowoltaicznych. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!