Elementy mocowania paneli fotowoltaicznych

Wspieramy klientów na każdym z etapów robienia zakupów, otaczając ich kompleksową opieką i merytorycznym wsparciem. Chcemy, by hurtownia fotowoltaiczna Plant.Tech prezentowała nowy wymiar energii słonecznej, której pozyskanie jest możliwe jedynie dzięki systemom fotowoltaicznym. Pomogliśmy tysiącom klientów poszukujących jakościowych i trwałych rozwiązań technicznych, zdobywając zaufanie u klientów z niemal całej Polski. Zapewniamy dostęp do wysokogatunkowych systemów montażowych paneli fotowoltaicznych. Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Mocowanie paneli fotowoltaicznych

Elementy montażowe do paneli fotowoltaicznych różnią się w zależności od pakietu dopasowanego do specyfiki dachu, na którym ma się znaleźć konstrukcja. Ponadto, w przypadku dachów skośnych, elementy dobiera się również do rodzaju pokrycia dachowego. Nasza oferta obejmuje szeroką gamę produktów umożliwiających tworzenie konstrukcji montażowych pod dowolną liczbę paneli fotowoltaicznych, indywidualnie dopasowanych do specyfiki danego budynku i oczekiwań klienta.

W asortymencie posiadamy wszechstronne elementy mocowania paneli fotowoltaicznych takie jak: klemy, łączniki, profile, wsporniki, uchwyty oraz nakrętki i śruby.

Profile – szyny montażowe

Profile czy też szyny montażowe to elementy, na których mocuje się panele fotowoltaiczne za pomocą klem (klamer) środkowych i końcowych. Od ich długości zależy, ile paneli można zamontować na jednej szynie.

W asortymencie posiadamy profile do mocowania 2, 4 lub 6 paneli fotowoltaicznych. Oferujemy również szyny montażowe trapezowe, umożliwiające zamontowanie paneli na dachu pokrytym blachą trapezową.

Klemy – klamry końcowe i środkowe

Klemy (klamry) do mocowania paneli fotowoltaicznych są elementem, służącym do przytwierdzania paneli do szyn montażowych. Wyróżnić można:

  • klamry końcowe, służące do montażu skrajnych paneli do profilu,
  • klamry środkowe, wykorzystywane do mocowania sąsiadujących ze sobą paneli do profilu montażowego.

W ofercie posiadamy klamry końcowe i środkowe wykonane z wysokiej jakości aluminium, przystosowane do montażu za pomocą śrub imbusowych M8 i wpustów przesuwnych.

Łączniki profili/szyn montażowych

Łączniki to elementy montażowe do paneli fotowoltaicznych, umożliwiające połączenie ze sobą profili (szyn) montażowych. Oferujemy łączniki wykonane z aluminium, pasujące do profili o przekroju kwadratowym 40 x 40 mm. Łączniki dostępne są w kolorze srebrnym oraz czarnym – w wersji anodowanej lub malowanej proszkowo.

Wsporniki trójkątne

Wsporniki trójkątne są elementem służącym do mocowania paneli fotowoltaicznych na dachach płaskich lub o małym nachyleniu.

Wsporniki wykonane są z kątowników aluminiowych 40 x 40 x 3 mm. Oferujemy wsporniki o czterech, różnych wielkościach i o kącie nachylenia 15 lub 30°.

Uchwyty montażowe

Uchwyt to element montażowy do paneli fotowoltaicznych, wykorzystywany do przytwierdzania szyn montażowych do dachu. W zależności od rodzaju dachu, stosuje się inne uchwyty – w ofercie posiadamy:

  • uchwyty do dachów pokrytych dachówką ceramiczną lub betonową
  • uchwyty do dachów pokrytych dachówką karpiówką
  • uchwyty do dachów pokrytych blachą na rąbek stojący

Śruby i nakrętki

Naszą ofertę uzupełniają nakrętki, śruby, wkręty i wpusty, niezbędne do łączenia ze sobą elementów mocowania paneli fotowoltaicznych. Oferujemy:

  • wpusty przesuwne
  • nakrętki kołnierzowe
  • śruby imbusowe
  • śruby z łbem sześciokątnym
  • wkręty dwugwintowe

Plant.tech – wiodące elementy mocowania paneli fotowoltaicznych

Dlaczego warto wybrać nasze elementy montażowe do paneli fotowoltaicznych? Przede wszystkim wyróżnia nas doświadczenie i wysoka precyzja produkcji elementów, a także stosowanie wiodących materiałów, gwarantujących trwałość i funkcjonalność oferowanych rozwiązań. Jakościowe systemy montażowe paneli fotowoltaicznych to klucz do sukcesu w przypadku produkcji energii słonecznej. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie – dobieramy elementy do konkretnego rodzaju dachu i liczby paneli fotowoltaicznych. Zapraszamy do zaciągnięcia fachowej porady u pracowników Plant.Tech i skorzystania z naszych usług!

Skontaktuj się z nami

Wybierz nasze elementy pozwalające
na mocowanie paneli fotowoltaicznych

 

System montażowy paneli fotowoltaicznych – zasady ogólne

Przy mocowaniu paneli fotowoltaicznych należy uwzględnić kilka kluczowych czynników mających wpływ na efektywność całego systemu, a w tym: kąta nachylenia instalacji, poziomu zacienienia terenu, orientacji i ukształtowania dachu, wysokogatunkowych komponentów czy mocy instalacji. Mocowanie paneli fotowoltaicznych przeprowadza się w dwóch możliwych orientacjach - pionowej oraz poziomej. Kluczowym aspektem montażu jest wykorzystanie wysokiej jakości komponentów i konstrukcji pod panele, które posiadają właściwe patenty i certyfikaty potwierdzające zgodność ze specyfikacją.

Plant.Tech zaopatruje klientów w innowacyjne rozwiązania, które usprawniają i ułatwiają proces instalowania modułów w oparciu o jakościowe komponenty montażowe. Inwestując w zestaw artykułów przeznaczonych do mocowania paneli fotowoltaicznych od firmy Plant.Tech zyskujesz pewność szybkiego i prostego montażu, odpowiedniego uziemienia i odporności na wiatr. Instrukcje montażowe powinny być indywidualnie dostosowane do potrzeb danej instalacji i pokrycia dachu, dlatego zachęcamy do specjalistycznych konsultacji. Należy pamiętać, że dobór odpowiedniej metody mocowania paneli fotowoltaicznych przekłada się na efektywność systemu słonecznego.

Dowiedz się więcej

O naszym systemie montażowym
paneli fotowoltaicznych