Klemy do paneli fotowoltaicznych

Wysokiej jakości klemy do paneli fotowoltaicznych

Klemy do paneli fotowoltaicznych umożliwiają przymocowanie ogniw słonecznych do profili montażowych – bez nich nie obędzie się żadna konstrukcja PV! Szukasz sprawdzonego dostawcy klem? Sprawdź ofertę Plant.tech i zamów niezbędne elementy już dziś!

Klamra końcowa do mocowania paneli fotowoltaicznych (indeks KK-..)

Klamra końcowa do mocowania paneli fotowoltaicznych

Klamra końcowa, przystosowana do mocowania skrajnie rozmieszczonych paneli fotowoltaicznych do profilu montażowego.

Element wykonany jest z wysokiej jakości aluminium. Dodatkowo, jego powierzchnie, dociskające ramę panelu, są rowkowane, co gwarantuje lepsze trzymanie ogniwa.

Do montażu klamry końcowej należy zastosować śrubę imbusową M8 oraz wpust przesuwny. Długość śruby należy dobrać do wysokości ramy panelu fotowoltaicznego – powinna być ona o 10 mm krótsza. Przykładowo, w przypadku paneli z ramą o wysokości 35 mm należy zastosować śruby o długości 25 mm.

Klemy dostępne w rozmiarach umożliwiających zamontowanie paneli o ramach grubości:

  • 30 mm
  • 32 mm
  • 35 mm
  • 38 mm
  • 40 mm

Długość

50 mm

Szerokość

26,8 mm

Grubość

2,8 mm

Średnica otworu

8,5 mm

Materiał

Aluminium

Dostępne kolory

srebrny, czarny

Klamra środkowa do mocowania paneli fotowoltaicznych (indeks KS-1)

Klamra środkowa do mocowania paneli fotowoltaicznych

Klamra środkowa, wykonana z wysokiej jakości aluminium. Jest ona elementem, wykorzystywanym do mocowania sąsiadujących ze sobą paneli fotowoltaicznych do szyny (profilu) montażowego.

Produkt o wysokiej wytrzymałości, z dodatkowym rowkowaniem powierzchni dociskających ramię panelu, co zapewnia jego optymalne trzymanie.

Klamra środkowa przystosowana jest do montażu za pomocą śruby imbusowej M8 i wpustu przesuwnego. Śruby wykorzystywane do mocowania klamry powinny mieć długość o 10 mm mniejszą, niż wysokość ramy panelu.

Rozmiar uniwersalny - umożliwia montaż wszystkich, dostępnych na rynku paneli z ramą aluminiową.

Długość

50 mm

Szerokość

19 mm

Wysokość

25 mm

Grubość

2,4 mm

Średnica otworu

8,5 mm

Materiał

 Aluminium

Dostępne kolory

srebrny, czarny

Klemy do paneli fotowoltaicznych – rodzaje

Zarówno środkowe, jak i końcowe klemy do paneli fotowoltaicznych wykonane są z aluminium, a ich powierzchnia dodatkowo pokryta jest rowkowaniem, zapewniającym właściwe trzymanie ogniwa. Do mocowania klem do profili montażowych wykorzystuje się wypusty przesuwne i śruby imbusowe M8.

Plant.tech – wiodące klemy do paneli fotowoltaicznych

W asortymencie posiadamy klemy końcowe i środkowe, przystosowane do montażu paneli fotowoltaicznych o ramach różnej grubości, m.in. 32, 33, 38 czy 40 mm. Wszystkie produkty z naszej oferty wyprodukowane zostały w Polsce, z wysokiej jakości aluminium PA-38 (AW-6060), zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami. Oferujemy wyłącznie nowe produkty, gwarantujące pełne bezpieczeństwo użytkowania przez cały okres ich eksploatacji. Zapewniamy również konkurencyjne ceny dla odbiorców hurtowych, takich jak instalatorzy konstrukcji PV.

Postaw na jakość w przystępnej cenie – zamów klemy do paneli fotowoltaicznych w Plant.tech!