Profile do paneli fotowoltaicznych

Wysokiej jakości profile do montażu paneli fotowoltaicznych

Profile do montażu paneli fotowoltaicznych, nazywane także szynami montażowymi, to elementy, dzięki którym możliwe jest umocowanie przy użyciu klem (klamer) środkowych i końcowych. Profile do paneli fotowoltaicznych mogą mieć różne długości, a od jej wartości zależy liczba paneli, które można zamontować na danym profilu (szynie).

Szyna montażowa P4040-...

profil do montażu paneli fotowoltaicznych - P4040

Przystosowana do mocowania paneli fotowoltaicznych, za pomocą klamer środkowych i końcowych.

Klamry mocowane do kanału górnego szyny montażowej za pomocą śrub imbusowych i wpustów przesuwnych (nakrętek) kwadratowych M8.
Dolny kanał umożliwia zamontowanie profilu, za pomocą śrub w łbem sześciokątnym M10x20 lub M10x25, do adapterów montażowych śrub dwugwintowych, uchwytów dachowych, trójkątów montażowych lub innych elementów montażowych.

Długość

2070 mm - 6480 mm

Wymiary przekroju

40 x 40 mm

Materiał

Aluminium (gat. 6063, T66)

Waga

0,80 kg/m

Kanał górny

Na wpust kwadratowy M8 (indeks WK8)

Kanał dolny

Na śrubę z łbem sześciokątnym M10 (indeks M10-..)

Dostępne kolory

srebrny, czarny

Szyna montażowa T40-...

profil aluminiowy do paneli fotowoltaicznych - T40

Szyna montażowa trapezowa o długości 300 lub 400 mm, umożliwia zamontowanie paneli fotowoltaicznych do dachu pokrytego blachą trapezową.

Przystosowana do mocowania paneli fotowoltaicznych, za pomocą klamer środkowych i końcowych.

Klamry mocowane do kanału górnego szyny montażowej za pomocą śrub imbusowych i wpustów przesuwnych (nakrętek) kwadratowych M8.

Szyny podklejone od spodu, na całej długości uszczelką izolującą wykonaną z gumy EPDM.

Długość

400 mm (=/- 5 mm)

Wymiary (wysokość x szerokość u podstawy)

40 x 115 mm

Materiał

Aluminium (gat. 6063, T66)

Waga

0,39 kg

Kanał górny

Na wpust kwadratowy M8 (indeks WK8)

Szyny montażowe do paneli fotowoltaicznych – Plant.tech

W naszej ofercie znajdują się szyny montażowe wykonane z aluminium o różnej długości, na których można zamontować od 2 do 6 paneli fotowoltaicznych o szerokości do 995 mm. Posiadamy produkty, które są przystosowane do mocowania paneli za pomocą klamer środkowych i końcowych. Te z kolei mogą być mocowane do kanału górnego za pomocą śrub imbusowych i wpustów przesuwnych (nakrętek) kwadratowych oraz do kanału dolnego na śruby z łbem sześciokątnym M10. Oferujemy także szyny trapezowe o długości 300 mm, dzięki którym możliwe jest zamontowanie elementów do dachu pokrytego blachą trapezową. Waga naszych profili nie przekracza 1 kg/m.

Kontakt

Dowiedz się więcej o naszych
szynach montażowych do paneli fotowoltaicznych

Plant.tech – nie tylko profile aluminiowe do paneli fotowoltaicznych

Nasza firma dostarcza najwyższej jakości produkty, dzięki wypracowanemu na przestrzeni lat doświadczenia schematowi postępowania. Stosujemy najlepsze jakościowo materiały i najnowocześniejsze rozwiązania. Wszystko po to, by mogli Państwo cieszyć się najlepiej zrealizowaną usługą. Oferowane przez nas profile aluminiowe do paneli słonecznych wykonywane są z największą skrupulatnością i z zachowaniem wymaganych norm, dzięki czemu mają Państwo pewność, że nasze profile do paneli fotowoltaicznych będą doskonale służyć przez wiele lat. W naszej ofercie znajdują się także inne elementy montażowe takie, jak klemy, łączniki, wsporniki, uchwyty oraz nakrętki. Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego zlecenia. Staramy się wsłuchiwać w potrzeby klientów i za każdym razem dobieramy produkty do konkretnego dachu. Zawsze dotrzymujemy ustalonych terminów i realizujemy powierzone nam zadania na czas. Dzięki doświadczeniu możemy podjąć się realizacji nawet najbardziej wymagających projektów. Jeżeli szukają Państwo trwałych, precyzyjnych i wykonanych z wiodących, niezawodnych materiałów profili do montażu paneli fotowoltaicznych to nie mogli Państwo lepiej trafić! Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą!

Co zrobić przed zakupem profili do paneli fotowoltaicznych?

Inwestycja w fotowoltaikę to decyzja na lata, dlatego warto zadbać o szczegóły montażu całego systemu, aby zminimalizować niepożądane skutki błędnej instalacji. Przed zakupem klient powinien zapoznać się ze specyfiką danych produktów i ich wymiarami. Bezwzględnie należy skontrolować parametry przez zakupem profili aluminiowych do paneli fotowoltaicznych i szyn montażowych. Co należy wziąć pod uwagę?

  • parametry - długość i szerokość szyny montażowej do paneli fotowoltaicznych,
  • specyfikę profili aluminiowych do paneli słonecznych,
  • rodzaj powierzchni montażowej,
  • kąt nachylenia dachu.

W związku z tym zarówno profile do montażu paneli fotowoltaicznych, jak i szyny montażowe powinny być dobrane do indywidualnych potrzeb klienta i parametrów technicznych. Zakup odpowiednio skompletowanego zestawu elementów montażowych, w skład którego wchodzą m.in. profile do paneli fotowoltaicznych, wkręty, szyny itp. to gwarancja polepszenia efektywności działania systemu zasilanego energią słoneczną. W przypadku jakichkolwiek pytań lub nieścisłości - zapraszamy do konsultacji z pracownikami naszej hurtowni fotowoltaicznej.

Skontaktuj się

Wybierz nasze profile aluminiowe
pod panele fotowoltaiczne