Profile do paneli fotowoltaicznych

Profile do montażu paneli fotowoltaicznych, nazywane także szynami montażowymi, to elementy, dzięki którym możliwe jest umocowanie paneli fotowoltaicznych przy użyciu klem (klamer) środkowych i końcowych. Profile do paneli fotowoltaicznych mogą mieć różne długości, a od jej wartości zależy liczba paneli, które można zamontować na danym profilu (szynie).

Szyna montażowa P4040-...

Przystosowana do mocowania paneli fotowoltaicznych, za pomocą klamer środkowych i końcowych.

Klamry mocowane do kanału górnego szyny montażowej za pomocą śrub imbusowych i wpustów przesuwnych (nakrętek) kwadratowych M8.
Dolny kanał umożliwia zamontowanie profilu, za pomocą śrub w łbem sześciokątnym M10x20 lub M10x25, do adapterów montażowych śrub dwugwintowych, uchwytów dachowych, trójkątów montażowych lub innych elementów montażowych.

Długość

2070 mm - 6480 mm

Wymiary przekroju

40 x 40 mm

Materiał

Aluminium (gat. 6063, T66)

Waga

0,80 kg/m

Kanał górny

Na wpust kwadratowy M8 (indeks WK8)

Kanał dolny

Na śrubę z łbem sześciokątnym M10 (indeks M10-..)

Dostępne kolory

srebrny, czarny

Szyna montażowa T40-...

Szyna montażowa trapezowa o długości 300 lub 400 mm, umożliwia zamontowanie paneli fotowoltaicznych do dachu pokrytego blachą trapezową.

Przystosowana do mocowania paneli fotowoltaicznych, za pomocą klamer środkowych i końcowych.

Klamry mocowane do kanału górnego szyny montażowej za pomocą śrub imbusowych i wpustów przesuwnych (nakrętek) kwadratowych M8.

Szyny podklejone od spodu, na całej długości uszczelką izolującą wykonaną z gumy EPDM.

Długość

400 mm (=/- 5 mm)

Wymiary (wysokość x szerokość u podstawy)

40 x 115 mm

Materiał

Aluminium (gat. 6063, T66)

Waga

0,39 kg

Kanał górny

Na wpust kwadratowy M8 (indeks WK8)

Szyny montażowe do paneli fotowoltaicznych – Plant.tech

W naszej ofercie znajdują się szyny montażowe wykonane z aluminium o różnej długości, na których można zamontować od 2 do 6 paneli fotowoltaicznych o szerokości do 995 mm. Posiadamy profile, które przystosowane są do mocowania paneli za pomocą klamer środkowych i końcowych. Te z kolei mogą być mocowane do kanału górnego za pomocą śrub imbusowych i wpustów przesuwnych (nakrętek) kwadratowych M8 oraz do kanału dolnego na śruby z łbem sześciokątnym M10. Oferujemy także szyny montażowe trapezowe o długości 300 mm, dzięki którym możliwe jest zamontowanie paneli fotowoltaicznych do dachu pokrytego blachą trapezową. Waga naszych profili nie przekracza 1 kg/m.

Skontaktuj się

Wybierz nasze profile aluminiowe
pod panele fotowoltaiczne

Plant.tech – nie tylko profile aluminiowe do paneli fotowoltaicznych

Nasza firma dostarcza najwyższej jakości produkty, dzięki wypracowanemu na przestrzeni lat doświadczenia schematowi postępowania. Stosujemy najlepsze jakościowo materiały i najnowocześniejsze rozwiązania. Wszystko po to, by mogli Państwo cieszyć się najlepiej zrealizowaną usługą. Oferowane przez nas profile aluminiowe do paneli słonecznych wykonywane są z największą skrupulatnością i z zachowaniem wymaganych norm, dzięki czemu mają Państwo pewność, że nasze profile do paneli fotowoltaicznych będą doskonale służyć przez wiele lat. W naszej ofercie znajdują się także inne elementy montażowe takie, jak klemy, łączniki, wsporniki, uchwyty oraz nakrętki i śruby. Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego zlecenia. Staramy się wsłuchiwać w potrzeby klientów i za każdym razem dobieramy produkty do konkretnego dachu oraz liczby paneli. Zawsze dotrzymujemy ustalonych terminów i realizujemy powierzone nam zadania na czas. Dzięki doświadczeniu możemy podjąć się realizacji nawet najbardziej wymagających projektów. Jeżeli szukają Państwo trwałych, precyzyjnych i wykonanych z wiodących, niezawodnych materiałów profili do montażu paneli fotowoltaicznych to nie mogli Państwo lepiej trafić! Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą!

Co zrobić przed zakupem profili do paneli fotowoltaicznych?

Inwestycja w fotowoltaikę to decyzja na lata, dlatego warto zadbać o szczegóły montażu całego systemu, aby zminimalizować niepożądane skutki błędnej instalacji. Przed zakupem klient powinien zapoznać się ze specyfiką danych produktów i ich wymiarami. Bezwzględnie należy skontrolować parametry przez zakupem profili aluminiowych do paneli fotowoltaicznych i szyn montażowych. Co należy wziąć pod uwagę?

  • parametry - długość i szerokość szyny montażowej do paneli fotowoltaicznych,
  • specyfikę profili aluminiowych do paneli słonecznych,
  • rodzaj powierzchni montażowej,
  • kąt nachylenia dachu.

W związku z tym zarówno profile do montażu paneli fotowoltaicznych, jak i szyny montażowe powinny być dobrane do indywidualnych potrzeb klienta i parametrów technicznych. Zakup odpowiednio skompletowanego zestawu elementów montażowych, w skład którego wchodzą m.in. profile do paneli fotowoltaicznych, śruby, wkręty, szyny itp. to gwarancja polepszenia efektywności działania systemu zasilanego energią słoneczną. W przypadku jakichkolwiek pytań lub nieścisłości - zapraszamy do konsultacji z pracownikami naszej hurtowni fotowoltaicznej.