Konstrukcja pod panele fotowoltaiczne

Konstrukcje pod panele fotowoltaiczne to metoda montażu paneli słonecznych. Są one przeznaczone zarówno do przestrzeni dachu, jak i powierzchni naziemnej wybranej przez klienta - ważne, by miejsce spełniało określone standardy pod względem wymiarów. Plant.tech oferuje dwa rodzaje montażu różniące się sposobem ich montowania oraz położeniem.

Pierwszy z nich obejmuje konstrukcje pod panele słoneczne dla dachów płaskich, które nadają się do wielu powierzchni, takich jak: membrana, dachy zielone, beton, papa, blachy, żwir lub blacha trapezowa. Konstrukcje fotowoltaiczne na dach płaskim cechują się lepszą wydajnością ze względu na możliwość ustawienia ich pod najodpowiedniejszym kątem montażowym skierowanym w stronę azymutu południowego.

Drugi obejmuje konstrukcje pod panele fotowoltaiczne dla dachów skośnych, które wśród polskich domów pojawiają się zdecydowanie najczęściej. Przeznaczone są one na dachy skośne pokryte blachodachówką, blachą łączoną na rąbek, dachówką ceramiczną, dachówką karpiówką czy blachą trapezową. Ich montażowy kąt nachylenia jest większy niż w przypadku dachów płaskich, co zapewnia im optymalne efekty.

Szeroka oferta konstrukcji pod panele słoneczne

Plant.tech proponuje swoje energooszczędne rozwiązania dla osób o różnych wymaganiach i możliwościach. Konstrukcje pod panele fotowoltaiczne są dobierane w taki sposób, aby uzyskać jak najbardziej optymalne efekty. Nasi pracownicy biorą pod uwagę wszystkie parametry i wymiary - rodzaj pokrycia dachu, jego kąt nachylenia, powierzchnię itp. Jesteśmy doświadczonym i odpowiedzialnym zespołem specjalistów, których pozycja lidera na rynku zapewnia innowacyjność i gwarancję jakości. Ponadto tworzymy indywidualne projekty dla klientów, dbając o dobór elementów montażowych i konstrukcji fotowoltaicznych zgodnych z ich przeznaczeniem.

Konstrukcja pod panele słoneczne na dach skośny pokryty karpiówką obejmuje elementy montażowe, takie jak: szyna montażowa, uchwyt rąbek, łącznik profili/ szyn montażowych, klamrę środkową do mocowania paneli fotowoltaicznych, klamrę końcową do mocowania paneli fotowoltaicznych, śrubę imbusową, śrubę z łbem sześciokątnym oraz nakrętkę kołnierzową.

Konstrukcja pod panele fotowoltaiczne na dach płaski obejmuje następujące elementy montażowe: szyna montażowa, wspornik trójkątny niski, łącznik profili/ szyn montażowych, klemy końcowe i środkowe do mocowania paneli fotowoltaicznych, śruba imbusowa, śruba z łbem sześciokątnym, nakrętka kołnierzowa oraz wkręt dwugwintowy. W przypadku konstrukcji fotowoltaicznych na dach płaski ich mniejszy kąt nachylenia jest gwarancją zużycia mniejszej ilości materiałów montażowych - co pozwala na obniżenie kosztów. Co więcej, dzięki niemu możliwe jest zamontowanie większej liczby modułów i efektywniejsze pozyskanie energii.

Skontaktuj się

Wybierz nasze konstrukcje
pod panele fotowoltaiczne

Konstrukcje pod panele słoneczne

Zapewniamy elementy montażowe o odmiennych kątach nachylenia, gwarantując optymalne wykorzystanie powierzchni dachu oraz efektywne pozyskiwanie energii zgodne z rodzajem dachu i liczbą zamontowanych konstrukcji fotowoltaicznych. Wieloletnie doświadczenie i wyspecjalizowana wiedza pozwalają na utrzymywanie pozycji lidera w branży energii odnawialnej. Znajdujące się w naszej ofercie konstrukcje pod panele fotowoltaiczne gwarantują stabilną wydajność i optymalne efekty, co potwierdzają wykonane testy producenckie i jakościowe. Naszym zadaniem jest opracowywanie trwałych i funkcjonalnych systemów montażowych, dostosowanych do wymagań prosperującej branży odnawialnych źródeł energii.

Współpracujemy z klientami, którzy cenią firmę Plant.tech za nieustające zaangażowanie, precyzję wykonania konstrukcji fotowoltaicznych i kompleksową obsługę, w ramach której dobieramy indywidualne i satysfakcjonujące rozwiązania techniczne. Każdorazowa wizyta w naszej hurtowni jest zaplanowana od początku do końca, tak by każdy, kto jest zainteresowany konstrukcjami pod panele słoneczne poznał najwyższe standardy obsługi. Ponadto dysponujemy instrukcjami montażowymi, które powstały w oparciu o wyspecjalizowaną wiedzę i doświadczenie zdobyte na przestrzeni ostatnich lat. Zaufaj nam i stań po stronie ekologii!