Montaż paneli fotowoltaicznych na dachu płaskim - konstrukcje

Zainteresowanie panelami fotowoltaicznymi wzrasta również wśród indywidualnych klientów, którzy zastanawiają się nad zastosowaniem tego nowoczesnego rozwiązania w obrębie własnego domu. Firma Plant.tech zapewnia dostęp do konstrukcji pod panele fotowoltaiczne m.in. na dach płaski, której zamontowanie nie jest ani czasochłonne, ani pracochłonne. Dach płaski wymagana od producenta stworzenia dodatkowej konstrukcji wsporczej - która odpowiada za wytrzymałość paneli oraz najlepszy montażowy kąt nachylenia. Wszystko po to, by osiągnąć jak najbardziej optymalne wartości.

Montaż paneli fotowoltaicznych na dachu płaskim

Panele fotowoltaiczne na dachu płaskim montowane są pod odpowiednim kątem nachylenia (10, 15 i 20°). Kąt ten umożliwia rozstawienie modułów słonecznych z mniejszymi odstępami, dzięki czemu klient zyskuje lepszy efekt w postaci pozyskiwania energii. Montaż paneli fotowoltaicznych na dachu płaskim przy zachowaniu wymienionego kąta nachylenia to również gwarancja zużycia mniejszej ilości materiałów, co optymalizuje koszty, które w trakcie korzystania z wytworzonej przez panele energii się zwrócą. Plant.tech zaprojektował systemy odpowiadające zarówno rodzajom dachów - płaskim i skośnym, jak i ich typom ich pokrycia - z blachodachówki, dachówki ceramicznej, blachy trapezowej czy papy bitumicznej.

Zadzwoń

Więcej informacji na temat naszych konstrukcji
do montażu paneli fotowoltaicznych na dach płaski

Elementy montażowe konstrukcji pod panele słoneczne

Dla dachów płaskich elementy montażowe konstrukcji fotowoltaicznych proponowane przez Plant.tech to: szyna montażowa, wspornik trójkątny niski, łącznik profili/ szyn montażowych, klamra środkowa i końcowa do mocowania paneli fotowoltaicznych, śruba imbusowa, śruba z łbem sześciokątnym, nakrętka kołnierzowa oraz wkręt dwugwintowy. Proponowane przez nas rozwiązania mają na celu ułatwienie i przyspieszenie montażu, który zapewnia trwałość i funkcjonalność wybranej konstrukcji pod panele.

Konstrukcje wsporcze wykonane są z aluminium - czyli tego samego materiału co ramy, dzięki czemu unika się wszelkich korozji. Każda z nich została poddana wyspecjalizowanym badaniom, co gwarantuje odpowiednią wytrzymałość.

Zalety montażu paneli fotowoltaicznych na dachu płaskim

Innowacyjność i ciągła kontrola gwarantuje nie tylko odporność na korozję, ale także względnie szybki i tani montaż. Trwałość i wytrzymałość konstrukcji optymalizuje koszty zamontowania paneli - jednorazowe ich założenie pozwala na wieloletnie korzystanie z konstrukcji i cieszenie się energią pozyskiwaną w innowacyjny sposób.

Misją firmy Plant.tech jest projektowanie konstrukcji montażowych pod panele słoneczne, które gwarantują zadowolenie klientów. Projekty dobieramy w sposób indywidualny, dostosowując rozwiązania pod potrzeby i wymagania klientów, aby skutecznie realizować powierzone nam zadania. Wystandaryzowany system pracy pozwolił utrzymać się firmie Plant.tech na rynku przez wiele lat, a dostęp do najlepszej jakości produktów gwarantuje funkcjonalne konstrukcje i elementy montażowe przeznaczone do paneli.

Kalkulowanie kosztów montażu paneli fotowoltaicznych dla dachów płaskich

Oszacowanie kosztów całej inwestycji, w tym montażu paneli fotowoltaicznych na dachu płaskim zależy od następujących czynników:

  • kątu nachylenia konstrukcji i dachu,
  • orientacja dachu - południowa, wschodnia, zachodnia, północna itd.,
  • miejsca montażu i mocy instalacji,
  • rocznego zużycia energii elektrycznej,
  • jakości komponentów,
  • ceny zaproponowanej przez instalatorów,
  • województwa i miasta, w którym mieszkasz.

Ze względu na odmienne charakterystyki poszczególnych konstrukcji i potrzeb klientów, nie sposób podać dokładnej kwoty systemu i montażu paneli fotowoltaicznych na dachu płaskim. Uśredniając ceny obowiązujące na rynku - koszty wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Okres zwrotu inwestycji zaczyna się nawet po 6 latach użytkowania - wszystko zależy od mocy modułów słonecznych, jakości komponentów i prawidłowo przeprowadzonego montażu paneli fotowoltaicznych dla dachów płaskich. Konstrukcje pochodzące z hurtowni Plant.Tech to przyszłość i jedyna słuszna inwestycja!