Montaż paneli fotowoltaicznych na dachu skośnym - konstrukcje

Konstrukcje ułatwiające montaż paneli fotowoltaicznych na dachu skośnym

Inwestycja w panele fotowoltaiczne skierowana jest do osób dbających o ekologię i oszczędność. Firmie Plant.tech zależy na tym, by zwroty w skali roku były jak największe i korzystne dla indywidualnych klientów korzystających z fotowoltaiki. Montaż paneli fotowoltaicznych na dachu skośnym jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań z uwagi na liczbę dachów skośnych wśród polskich domów.

Konstrukcja do montażu paneli fotowoltaicznych na dach skośny - blachodachówka

Konstrukcja do montażu paneli fotowoltaicznych na dachu skośnym - blachodachówka

Indeks produktu: DS-DG

Producent: PLANT TECH

Szczegóły

Konstrukcja do montażu paneli fotowoltaicznych na dach skośny - blachotrapez

Konstrukcja do montażu paneli fotowoltaicznych na dachu skośnym - trapezowa

Indeks produktu: DS-T

Producent: PLANT TECH

Szczegóły

Konstrukcja do montażu paneli fotowoltaicznych na dach skośny - dachówka ceramiczna

Konstrukcja do montażu paneli fotowoltaicznych na dachu skośnym - dachówka ceramiczna

Indeks produktu: DS-C

Producent: PLANT TECH

Szczegóły

Konstrukcja do montażu paneli fotowoltaicznych na dach skośny - dachówka karpiówka

Konstrukcja do montażu paneli fotowoltaicznych na dachu skośnym - karpiowka

Indeks produktu: DS-K

Producent: PLANT TECH

Szczegóły

Konstrukcja do montażu paneli fotowoltaicznych na dach skośny - rąbek

Konstrukcja do montażu paneli fotowoltaicznych na dachu skośnym - rabek

Indeks produktu: DS-R

Producent: PLANT TECH

Szczegóły

Montaż paneli fotowoltaicznych na dachu skośnym

Dach skośny wyznacza kąt, pod którym ułożone muszą być moduły fotowoltaiczne, niemożliwym jest zastosowanie odgórnie narzuconych optymalnych parametrów. Odpowiednie systemy montażowe dobierane są do rodzaju pokrycia dachu i obejmują następujące elementy: szyna montażowa, uchwyt rąbek, łącznik profili/ szyn montażowych, klamrę środkową i końcową do mocowania paneli fotowoltaicznych, śrubę imbusową, śrubę z łbem sześciokątnym oraz nakrętkę kołnierzową. Żaden typ pokrycia nie stanowi problemu dla montażu paneli fotowoltaicznych na dachu skośnym, ale istotnym jest dobranie odpowiednich komponentów pod rodzaj dachu.

W zależności od kształtu pokrycia dachowego panele mogą być montowane w różny sposób. Na dach pokryty blachodachówką mocuje się panele słoneczne za pomocą aluminiowych szyn i śrub dwugwintowych. W przypadku dachu pokrytego blachą falistą za pomocą klem. Innego sposobu montażu wymagają również dachy pokryte dachówką, która jest wytrzymała i ciężka. Dlatego tak ważne jest zastosowanie systemów regulowanych, które zapewnią bezpieczeństwo i wytrzymałość.

Co więcej, montaż paneli fotowoltaicznych na dachach skośnych pokrytych dachówką odbywa się w następującej kolejności: usunięcie dachówek, zamocowanie uchwytów, zaklejenie taśmą dekarską aż po ponowne umieszczenie dachówek na swoich miejscach. Odpowiednie ułożenie paneli słonecznych wiąże się z maksymalną wydajnością i optymalizacją kosztów, ponieważ panele słoneczne pozwolą absorbować znacznie więcej promieniowania słonecznego. Ze względu na swoją wysokość panele fotowoltaiczne na dachu mają lepsze usytuowanie i mogą uniknąć znalezienia się w cieniu.

Specyfika paneli fotowoltaicznych na dachu skośnym

Montaż paneli słonecznych na dachu skośnym odbywa się pod takim kątem, pod jakim ustawiony jest dach. Nie korzysta się z budowania dodatkowych konstrukcji ze względów bezpieczeństwa. Zdarza się również, że kształt pokrycia dachu wymusza na producencie zastosowania innych rozwiązań - montaż paneli słonecznych pod różnymi kątami lub ich montaż w pozycji wertykalnej.

Plant.tech dba o najwyższą jakość oferowanych produktów - zarówno konstrukcji montażowych, jak i jej elementów. Wieloletnie doświadczenie na rynku pozwala na dobór odpowiedniego montażu paneli fotowoltaicznych na dachu skośnym. Firma dba o jakość i sposób wykonania, którym klienci mogą cieszyć się dziesiątki lat. Istotnym jest dostosowanie się do wyżej wymienionych wskazówek, aby skorzystać z jak najlepszej efektywności paneli fotowoltaicznych.

Zamów

Wysokiej jakości konstrukcje do montażu
paneli fotowoltaicznych na dachu skośnym